کمپرسور دورین؛ قلب تپنده سردخانه شما!

سیستم‌های برودتی مانند سردخانه‌ها، اهمیت زیادی در نگهداری و انبار مواد غذایی فاسدشدنی دارند. در این نوع سیستم‌ها تجهیزات مختلفی وجود دارند که به فرایند سرمایش کمک می‌کنند. یکی از مهم‌ترین تجهیزات هر سیستم برودتی، کمپرسور آن است. شرکت‌های زیادی در بازار، کمپرسور سیستم‌های برودتی را تولید می‌کنند اما عموما شرکت‌های ایتالیایی از بهترین شرکت‌های فعال در این حوزه به‌شمار می‌آیند. کمپرسور دورین یکی از بهترین انواع کمپرسورهای ایتالیایی است که توسط کارخانه دورین ایتالیا تولید می‌شود. بسیاری از افراد از این نوع کمپرسور در سیستم برودتی خود استفاده می‌کنند. چرا که کارایی بسیار مناسب و مصرف انرژی بسیار پایینی دارد. برای آشنایی با این کمپرسور باکیفیت و خرید آن از دی کول همراه ما باشید.

شرکت ایتالیایی دورین؛ تولیدکننده انواع کمپرسور با نهایت کیفیت

کمپانی ایتالیایی دورین در سال 1918 تاسیس شد و فعالیت خود در زمینه تولید کمپرسور‌های سیستم‌‌های تبرید را از سال 1932 آغاز کرد. محصولات شرکت دورین مطابق با بهترین استانداردها و در خطوط تولید مدرن تولید می‌شوند. به همین علت کمپرسور دورین کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و تا سال‌ها شما می‌توانید از کمپرسور‌های این شرکت در سیستم تبرید سردخانه خود استفاده کنید. یکی از جذاب‌ترین نکات درباره کمپانی دورین شعار اصلی آن‌ها است؛ ” محصولات ما همیشه بدون نقص هستند.”

آشنایی با محصولات دورین

کمپرسورها به عنوان قلب دستگاه‌های تبریدی شناخته شده و وظیفۀ انتقال انرژی به سیال مبرد را دارند. به شکلی که سیال مبرد را در طول سیکل‌های تبریدی و تهویه مطبوع به حرکت در می‌آورند تا با طی کردن سیکل، کار سرمایش را انجام دهد. البته از کمپرسورها علاوه بر سیکل‌های تبرید برای استفاده‌های دیگر و در صنایع دیگری نیز کمک می‌گیرند. کمپانی دورین در نود سال گذشته توانسته با تولید انواع کمپرسورهای رفت و برگشتی، سمی هرمتیک، هرمتیک، روتاری و … نقش مهمی در بازار خرید و فروش کمپرسورها داشته باشد. کمپرسورهای سمی هرمتیک دورین در مدل‌های متفاوتی تولید شده که توان جابه‌جای آن‌ها می‌تواند بین 4.42 مترکعب در ساعت تا حدود 245 متر مکعب در ساعت باشد. همچنین ظرفیت اسمی این کمپرسورها نیز بسته به انتخاب خریدار ممکن است بین 0.5 تا 90 اسب بخار باشد.

در ادامه به سراغ مهمترین ویژگی‌های کمپرسورهای دورین رفته و هرکدام را به صورت مختصر تشریح می‌کنیم:

  • تطابق کامل با انواع مبردها: کمپرسور دورین در ابتدا برای کار با گازهای مبردی مانند فریون 12 و فریون 22 تولید شدند. اما با توجه به اینکه استفاده از گازهای مبرد CFC طی توافق‌ نامه‌های بین‌المللی محدود شده است، کمپانی دورین نیز به سراغ تولید کمپرسورهای دیگری رفته است. از مهمترین تولیدات این کمپانی کمپرسورهای سازگار با گاز CO2 به عنوان یک گاز مبرد است که جزء محصولات پرچم دار این کمپانی به حساب می‌آید. همچنین سایر کمپرسورهای تولیدی این کمپانی با گازهای مبردی مانند R134A، R404، R407C، R507c و … نیز سازگاری کامل دارد.
  • بازدهی و عملکرد مناسب: کمپانی دورین با تولید کمپرسورهای سری HI خود توانسته در امر افزایش بازدهی و کاهش مصرف انرژی گام بزرگی در ساخت کمپرسورها بردارد.
  • کاهش نویز و میزان صدا: با به کارگیری نوع طراحی سمی هرمتیک و بهره بردن از قطعاتی با آلیاژ مناسب و طراحی پیشرفته سعی شده تا میزان اصطکاک بین قطعات متحرک کمپرسور به حداقل میزان ممکن رسیده و از میزان نویزهای آن کاسته شود.
  • بالا بردن O.P محصولات: در کمپرسورهای دورین با به کارگیری موتورهای با عملکرد بهینه، قطعات ویژه و بهینه سازی چگونگی حرکت سیال مبرد در طول کمپرسور، میزان C.O.P کمپرسورهای دورین نیز افزایش چشمگیری نسبت به نمونه های اولیه و قدیمی داشته است.
  • کیفیت بالای کمپرسور دورین: محصولات تولیدی شرکت دورین مطابق با استانداردهای بین‌المللی ISO9001 تولید شده و جزء محصولات با کیفیت بازار به حساب می‌آید.

آشنایی با دسته بندی معمول در نامگذاری کمپرسور دورین

هر کمپانی برای خود سیستم مشخصی جهت نام گذاری محصولاتش دارد که مشخص می‌کند ویژگی‌های عملکردی آن کمپرسور چگونه است و چه مشخصاتی دارد. کمپانی دورین نیز در نام گذاری کمپرسورهایش از فرمول مشخصی استفاده می‌کند. اگر به نام هر یک از مدل های موجود نگاه کرده باشید، متوجه تشابه در نامگذاری آنها شده‌اید. به طور کلی فرمول هر مدل به شرح زیر است:

H101 CC

که در آن حرف اول مشخص کنندۀ سری کمپرسور دورین است. سری محصولات این کمپانی شامل سری‌های H، HEX، HEP، HI، CDS و CD می‌شود. که هر سری ویژگی‌های خاص خود را داشته و برای کاربردی خاص تولید شده است. پس از آن نوبت به اعدادی می‌رسد که مشخص کنندۀ دامنۀ هریک از کمپرسورها می‌باشد. برای مثال کمپرسورهای سری H شامل هشت دامنه (RANGE) عملکردی مختلف است که عبارتند از: H11، H2، H32، H35، H41، H5، H6 و H7 که دامنۀ عملکردی‌ آن‌ها از 4.42 m3/h شروع شده و تا حدود 245 m3/h را در کار در شرایط 50Hz، شامل می‌شود.

سومین مشخصه‌ای که در نام گذاری کمپرسور دورین لحاظ می‌شود، حروفی است که پس از اعداد به کار گرفته می‌شود. که حرف اول بیان کنندۀ عملکرد دستگاه کمپرسور در کار با گاز مبرد R134A بوده و حرف دوم بیان کنندۀ عملکرد دستگاه کمپرسور با سایر گازهای مبرد مانند R404A، R507، R407C، R407F، R407A، R22 و … است. این حروف ممکن است یکی از سه حرف زیر باشد که هرکدام معنای مشخصی را بیان می‌کند و شرایط مورد نیاز کمپرسور را در کار با سیال‌های تبریدی و دمای تبخیری آنها را توضیح می‌دهد. این سه حرف به قرار زیر هستند:

  • حرف C: به معنای دمای تبخیری بالای سیال مبرد است.
  • حرف S: به معنای دمای تبخیری متوسط سیال مبرد است.
  • حرف B: به معنای دمای تبخیری پایین سیال مبرد است.

جهت خرید کمپرسور دورین لازم است از قبل نسبت به مشخصات آن و همچنین نحوۀ نامگذاری مدل‌های متداول این کمپرسورها آگاهی داشته باشید. با دانستن این موارد می‌توانید با دیدی بازتر اقدام به خرید کنید.

گروه صنعتی دی کول؛ مرجع خرید کمپرسور دورین ایتالیا

گروه دی کول یکی از مراجع اصلی فروش کمپرسورهای شرکت دورین ایتالیا است. شما می‌توانید انواع کمپرسورهای تولیدی این شرکت را با بهترین قیمت از مجموعه ما خریداری کنید. همچنین شما می‌توانید برای دریافت مشاوره خرید کمپرسور دورین، با کارشناسان ما در دی کول تماس برقرار کنید.