آموزشی

تاریخچه شرکت بیتزر

شرکت بیتزر یکی از شرکت های فعال در عرصۀ تولید محصولات برودتی است. مرکز اصلی این شرکت در آلمان قرار داشته و امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا نمایندگی فعال دارد. این شرکت را امروزه می توان بزرگترین شرکت دنیا به حساب آورد که در زمینۀ تولید انواع کمپرسورها، مبدل های حرارتی، مخازن تحت فشار و … فعالیت می کند. فروش بیتزر در سال 2017 نزدیک به هفتصد و چهل میلیون یورو بوده است. در این مقاله قصد داریم بیشتر با کمپانی Bitzer آلمان آشنا شویم.

آشنایی با تاریخچۀ شرکت بیتزر

تاریخ دقیق تأسیس شرکت بیتزر به سال 1934 بر می گردد. این شرکت توسط مارتین بیتزر و در این سال راه اندازی شد. شرکتی که بعدها نام خود را به Bitzer تبدیل کرده و به یکی از بزرگترین کمپانی های دنیا تبدیل گشت. شروع به کار شرکت مارتین بیتزر در مرحلۀ نخست، تولید انواع اکسپنشن ولو و انواع کمپرسور های رفت و برگشتی، با دو سیلندر بود. این شرکت خیلی زود جایگاه خود را در آلمان پیدا کرد و توانست تا سال 1959 پله های ترقی را پشت سر بگذارد. به طوری که در این سال، این کمپانی نزدیک به دویست و شش کارمند فعال داشت و محصولاتش را به بیش از پنجاه کشور دنیا صادر می کرد.

توسعۀ بیتزر و آغاز شکوفایی

تاریخ کمپانی بیتزر را در دو دورۀ متفاوت می توان بررسی کرد. دورۀ اول، از نخستین روز راه اندازی شرکت در سال 1934 شروع شده و تا سال 1961 ادامه پیدا می کند. آغاز دورۀ دوم، با سال پایانی دورۀ اول انطباق پیدا می کند. سال 1961 را باید نقطه عطف این کمپانی در دنیای مدرن به حساب آورد. فاصله گرفتن از جنگ جهانی باعث شده بود تا آلمان پله های ترقی را در نیمه های دهۀ بیست طی کند و به شرکت های صنعتی خود بهای بیشتری بدهد. در همین دوره بود که اولریش شوفلر به عنوان مدیر شرکت بیتزر شروع به کار کرد. او خیلی زود توانست کارخانه را گسترش داده و راه های تازه‌ای را برای تجارت با دیگر کشورهای دنیا پیدا کند. اولریش شوفلر تا روزهای پایانی عمر خودش، یعنی سال 1979 مدیر کمپانی بیتزر بود و پس از آن نیز مدیریت شرکت را به پسرش پیتر شوفلر سپرد. در زمان ریاست اولریش شوفلر فروش کمپانی Bitzer به حدود سی میلیون مارک آلمانی رسیده بود.

پیتر شوفلر و نمایندگی های فروش در سراسر دنیا

ریاست پیتر شوفلر بر شرکت بیتزر پس از دوران باشکوه پدر، دوران با شکوهتری را برای این کمپانی رقم زد. او سیاست کمپانی را تغییر داد و تصمیم گرفت نمایندگی های پر تعدادی را در سرتاسر جهان تأسیس کند. او چهل نمایندگی جدید کمپانی Bitzer را در هر پنج قارۀ دنیا تأسیس کرد. طوری که دامنۀ تولیدات بیتزر کشورهای بزرگی را مثل پرتغال، آلمان، چین، استرالیا، آفریقای جنوبی، برزیل، اندونزی و ایالات متحده آمریکا را نیز در بر گرفت.

شرکت بیتزر در قرن بیست و یک میلادی

امروزه کمپانی Bitzer سهام دار شرکت های بزرگی در سرتاسر اروپا و امریکاست. بیتزر در تمام سال های فعالیت خود حامی محیط زیست بوده و سعی کرده در تمام شرکت های زیر مجموعۀ خود سیاست محافظت از محیط زیست را در دستور کار قرار دهد. به همین خاطر در سال های گذشته گواهی نامه ها و تقدیرنامه های متفاوتی را نیز دریافت کرده است. مهم ترین قدمی که این کمپانی در سال های قرن بیست و یکم برداشته است، بازسازی شرکت مادر بیتزر در سال 2008 میلادی بوده است. این شرکت در شهر زیندلفینگن آلمان قرار داشته و به عنوان یک شرکت اروپایی و با نام کامل Bitzer SE ثبت شده است.

 

شرکت بیتزر امروزه نزدیک به نوزده کارخانۀ فعال در کشورهای بزرگ دنیا از جمله چین، امریکا، آلمان، پرتغال، برزیل، اندونزی و .. دارد و به عنوان بزرگترین تولید کنندۀ انواع کمپرسور ها شناخته می شود. تعداد کارمندان بیتزر در دهۀ دوم قرن معاصر به سه هزار و چهارصد کارمند رسیده است که در نود نمایندگی فعال این شرکت و نوزده کارخانۀ آن به کار مشغول هستند. شعار معروف کمپانی Bitzer این است که: «ممکن است نتوانید تولیدات ما را در هر جایی مشاهده کنید. ولی حتماً می توانید حضورشان را احساس کنید.» اگر به توسعۀ این کمپانی فکر کنید و به این بیندیشید که امروزه در تمام صنایع از تولیدات این شرکت استفاده می شود، معنای کامل این شعار را متوجه می شوید.

بیتز در ایران

ایران یکی از کشورهای خاورمیانه به حساب می آید که امروزه به یکی از مشتریان اصلی شرکت بیتزر تبدیل شده است. ورود برند Bitzer به ایران به سال های تحریم بر می گردد. پیش از اینکه کشور تحت تحریم های هسته ای قرار بگیرد، بازار کمپرسورها و تأسیسات برودتی بیشتر در دست کمپانی هایی مثل کوپلند و کریر بود. امّا تحریم کشور، باعث شد تا این کمپانی ها جلوی ورود محصولات خود را به ایران بگیرند و از دادن خدمات پس از فروش مناسب به مصرف کنندگان ایرانی خودداری نمایند. موضوعی که سبب شد تا بیتزر خیلی زود بازار ایران را به دست بگیرد و به کمک نمایندگی فروش خاورمیانه محصولات خود را در ایران عرضه کند. امروزه کمپانی بیتزر، معروف ترین برند تولید کنندۀ کمپرسورهای برودتی در ایران است. محصولات بیتزر به دلیل مرغوبیت بالا، تنوع مناسب و همچنین خدمات پس از فروش مناسب توانسته نظر اغلب صنعت گران ایرانی را به خود جلب کرده و اطمینان آن ها را به دست بیاورد.

محصولات شرکت بیتزر

مهم ترین تولیدات این برند، محصولات کمپرسوری و مبدل های حرارتی است. این شرکت در تمام سال های فعالیت خود به عنوان یک شرکت مادر شناخته شده و از شرکت های پیش رو در تکنولوژی طراحی کمپرسور است. امروزه در کارخانه های بیتزر انواع کمپرسور های سمی هرمتیک، کمپرسور های اسکرو، کمپرسور های پیستونی و … تولید می شود. همچنین تولید دستگاه های مبدل حرارتی و مخازن تحت فشار نیز بخش دیگری از تولیدات کمپانی بیتزر به حساب می آید.

جمع بندی

تأسیس کمپانی Bitzer به سال 1934 بر می گردد. این کمپانی توسط مارتین بیتزر و در شهر زیندلفینگن آلمان تأسیس شد. بیتزر خیلی زود توانست به یکی از سردمداران تولید محصولات برودتی و کمپرسور در جهان تبدیل شود. به طوری که در قرن بیست و یکم، این کمپانی به عنوان مطرح ترین کمپانی تولید کنندۀ کمپرسور در جهان شناخته می شود. محصولات کمپانی بیتزر در ایران توسط نمایندگی فروش خاورمیانه قابل تهیه است. از محصولات مهم شرکت بیتزر می توان به انواع کمپرسورهای رفت و برگشتی، کمپرسورهای اسکرو، سمی هرماتیک و مبدل های حرارتی اشاره کرد. لازم است اشاره کنیم کمپرسور های بیتزر را می توانید از طریق سایت گروه صنعتی دی با ضمانت خریداری کنید.

2 دیدگاه در “تاریخچه شرکت بیتزر

 1. سعید گفت:

  سلام وقت بخیر. یکی از فروشندگان تجهیزات تهویه مطبوع ادعا داره که میشه از روغن Suniso 170 بجای روغن BSE 170 استفاده کرد که خواص مشابه داره.جسارتا شما بعنوان نماینده شرکت بیتزر نظرتون راجع به این موضوع چیه؟ مرسی 
  09387171707

  1. منوا یغیکیان گفت:

   با سلام
   سانیسو هم یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید روغن است و طبق مستندات این شرکت این دو مدل روغن قابل جایگزینی می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *